Főoldal : Starcraft vs Starcraft II |
Starcraft vs Starcraft II
DaCa 2008.04.21. 14:08
Az SC2Blog.Com szerkesztői, akik egyébként is híresek az érdekes, analízisszerű leírásaikról, cikkeikről, a nagy hírzárlatra készítettek egy összefoglalást arról, hogy miben is változik meg a Starcraft II az eredeti Starcrafthoz képest. Katt!
A srácok ez esetben arra figyeltek, hogy ne egység szinten maradjanak, hanem az igazi, játékmechanizmust módosító feature-öket írják le.
Egy röpke kis összefoglaló és kiegészítés:
1. Kiválasztás és automatizáció:
Az egyik legfontosabb UI (kezelői felület) különbség, hogy akármennyi egységet kiválaszthatunk egyszerre. Az eredeti Starcraftban ha volt 15 Marineod és 7 Vulture-öd, akkor azokat bizony 3 control csoportba kellett tenned a 12-es limit miatt (12+3+7). Ez gyökeresen megváltozik és többet ezzel nem kell szórakoznod, elég lesz az egy kategóriába eső egységeket külön control csoportba rakni. Persze ennek megvan az a veszélye, hogy annyira leredukálja az egységek irányítását, hogy a játék Attack-Move játékká válik, mint azt az oldalsó Starcraft Demotivator poszter is demonstrálja.
A másik fontos tényező az MBS, vagyis Multi Building Selection, vagyis több épület egyszerre való kijelölése. Ez azért fontos, mert így az egységek gyártására nem kell olyan sok időt pazarolnunk, hanem akár pár kattintásból egész seregek gyártására adhatunk ki utasítást, az épületeken való végigzongorázás helyett. Persze ugyanúgy meg van az esélye, hogy noob játékká válik, de pusztán arról van szó, hogy máson lesz a hangsúly a taktikákban, a stratégiákban, a mikrózásban a makrózásban. Egy teljesen új játékot fogunk kapni, teljesen új játékmenettel és játékmechanizmussal ez már biztos, és nem is meglepetés, a kérdés csak az, hogy az eredeti játék összehangjához fel tud-e nőni ez az új játék, amelyben ennyi gyökeres változtatás van.
Érdemes még megemlíteni a smart castot, ami “okos varázslás”, ami speciel az eredeti játékban is volt pl. a Medic automatikus gyógyítása, de képzeld el, hogy innentől az SCV-id is automatikusan kezdik el javítani a sérült mechanikus egységeket. Bevezetésre kerül még az automining is, vagyis automatikus bányászás, ami a dolgozók irányításával töltött időt rövidíti le, avagy lehetővé válik, hogy a munkás egyből menjen dolgozni oda ahova megmondtuk neki, nem kell külön mindet elküldeni.
2. Védelmi mechanizmus
Az eredeti játékhoz képest a védelembe sok-sok új elemet csempésztek bele, például a mozgatható Phase Cannon-ok (ami mint kiderült jelenleg nincs), creepre rakható Zerg védelmi egységek, süllyeszthető Supply Depotok.
Az már jól látszik, hogy minden faj kapott valami egyedi védelmi mechanizmust, és lehet hogy ezek az egyediségek most még vándorolnak, de mindenképpen ez a cél. Például a mozgatható védelem eddig a Phase Cannonnak volt a képessége, de újabban ezt a Zergek Sunken Colony-ja kapta meg.
3. Terep változások
Három dolgot érdemes itt megemlíteni.
A sárga kristályok, amelyekből több kristályt lehet egyszerre bányászni. Ez stratégiai fontosságú a játékban, mert aki megszerzi és meg is tartja, az előnyre tehet szert ellenfele ellen.
A szétrombolható pálya elemek, amelyek stratégiai fontosságú helyeket torlaszolnak el, ugyancsak megváltoztatják azt a játékmenetet, amit az eredeti Starcraftban megszoktunk.
A magaslati elemeket ezentúl nem csak a szállító egységek (Dropship, Overlord, Shuttle) tudják áthidalni, hanem több egység is képes lesz arra, hogy akármikor hátbatámadja az ellenfelet, illetve probléma esetén gyorsabban tudjon elmenekülni a harctérről. Ezek például a Colossus (nagy lépegető), a Stalker (rövid teleportáló) és a Reaper (jetpackes).
4. Gyártás ++
Az eredeti játékban megszoktuk azt, hogy az egységek gyártása egyféleképpen történik: a pénzt levonja, az egység bekerül a gyártó sorba, letelik a gyártási idő és az egység megjelenik a gyártó épület mellett. Ezzel szemben Starcraft II-ben ezen a területen is változás lesz, ugyanis új technikákat vezetnek be, amelyek még egyedibbé tehetnek egyes fajokat.
A Terranok Reactor-Addon-ja például megduplázza a termelést, vagyis egy ilyen kiegészítéssel ellátott Barrackban akár egyszerre 2 Marine-t is gyárthatunk, megduplázva ezzel a készítés gyorsaságát. A speciális kiegészítő épületet igénylő gyártásokhoz viszont ez nem lesz elérhető (például Thor, Siege Tank, Battlecruiser).
A másik ilyen újítás a Protossok Warp-In technikája, amelynek két fontos tényezője van. Az egyik az, hogy bárhol a pályán, expen vagy szövetséges protoss területen lerakhatóak az egységek, így könnyen lehet felmentő sereget teleportálni oda ahol szükséges. A másik fontos tényező, hogy ezt tényleg pillanatok alatt meg tudod tenni, hiszen Warp-In esetén az egységet megkapod azonnal, és egy visszaszámláló indul el az adott épületben, amíg nem lehet vele újra Warp-In-olni, vagyis gyakorlatilag az egység elkészítési idejét útólag számolja lesz az épület.
(5.) Egyéb
Rengeteg olyan változtatás van még, ami most ebbe a cikkbe nem fért bele, mert egység szintű változtatás.
Ott van például a Terran Ghost, ami egy szuper támogató egység lesz. A Snipe képesség halálos egy Marine számára, de az atomboba után kő kövön nem marad. Emellett a legújabb verzióban láthatja a láthatatlan egységeket.
A Zergek nagy újítása a Queen, ami gyakorlatilag egy hős szerű egység. Csak egy lehet belőle és a legnagyobb kifejlesztett keltető (Hatchery, Lair, Hive) határozza meg hogy milyen erős. Jelenleg az egyetlen “hősszerű” egység a játékban (ne feledjük, hogy a Mothership is így indult aztán mi lett belőle már a 3-adik szerepet kapja a Protoss hadseregben).
forrás: starcraft2.hu
|